Автоматизована система управління технологічними процесами

Автоматизована система управління технологічними процесами грибного виробництва (далі АСУ ТП) представляє собою комплекс приладів, датчиків, обслуговуючого обладнання, виконавчих пристроїв, засобів комутації та захисту, засобів передачі інформації, компютер оператора, з'єднаних в одну систему і керовану із загальної для всього виробництва операторської.

Всі прилади: ( - кліматичний комп'ютер для камер вирощування грибів; - кліматичний комп'ютер для камер пастеризації для компостних виробництв; - прилад управління продувами в індорах для компостних виробництв) у своєму конструктиві містять модулі управління і модулі зв'язку для АСУ ТП і можуть встановлюватися як самостійні повнофункціональні прилади так і бути пов'язані в систему приладів, а для створення АСУ ТП комп'ютер одного з них може бути призначений ведучим.

При невеликії загальній кількості обслуговуваних камер (до 24 шт на вирощуванні та до 16 шт на пастеризації) і невеликій відстані до операторської кімнати (до 250 м) ведучим може призначатися комп'ютер оператора.

Переваги АСУ ТП в порівнянні з непов'язаними в систему приладами в тому, що всім виробництвом можна управляти централізовано з однієї операторської кімнати, що важливо для великих виробництв.

До того ж АСУ може управляти не тільки технологічними процесами а й усім, що живить (тепло, холод, волога, електрика) обладнанням, контролем доступу, відеоспостереженням процесів і території.


Схема АСУ ТП (приклад виконання)

Автоматична система управління технологічним процесом (АСУ ТП) - це недорогий, високоточний в роботі, надійний, повнофункціональний виріб з розширеними можливостями.

Контролює і керує не тільки кліматом в камерах вирощування, але і всією живильною (тепло, холод, волога, електроенергія) мережею та інфраструктурою виробництва (відеоспостереження, контроль доступу, створення і роздрук докладних звітів за добу та ін.)

Конструктивно АСУ ТП виконана в настінному одному або декількох ящиках і являє собою легко монтуємий виріб з простим підключенням до датчиків і виконавчих пристроїв (монтаж і підключення фахівці Замовника можуть виконати самостійно).

Великий кольоровий відображаючий екран з великими цифрами.

АСУ ТП пов'язує в єдиний інформаційно-виконавчий комплекс датчики температур, вологості, концентрації СО2, приводи виконавчих механізмів подачі тепла, холоду, свіжого повітря, вологи, вентиляції.

Розраховує кожен параметр і точно підтримує задану технологію вирощування в потрібних значеннях.

Максимально використовує можливості економити енергетичні ресурси не порушуючи технології вирощування.

Інформативна у відображенні всіх параметрів та їх графіків.

У пам'яті може накопичувати всю інформацію за період більше 10 років.

Можливість перегляду інформації в графічному вигляді з швидкого доступу за будь-який обраний період.

При відключеннях-включеннях електроживлення АСУ ТП включається автоматично, підтримання технологічного процесу триває. Відновлює Інтернет з'єднання з віддаленим диспетчерським пунктом.

Можливе 100% спостереження і керування кліматом по кабелю з віддаленого диспетчерського пункту (до 1 км), і через Інтернет з будь-якої точки.

Автоматична відправка SMS на мобільні телефони з повною інформацією про параметри клімату в камері і стан виконавчих механізмів.

Автоматична відправка SMS на мобільні телефони з інформацією про вихід критичних параметрів клімату за допустимі межі.

Переваги АСУ ТП вирощування печериці
перед контролерами будь-яких виробників.

 • Недорога.
 • Проста в установці.
 • Управляє як стандартним обладнанням, так і специфічним обладнанням Замовника як то нагрів ТЕНами, котел на дровах, трубне опалення, охолодження кондиціонерами з випарниками встановлених як в повітроводах так і окремо в камері, зволоження форсунками або парою.
 • Більш точну підтримку параметрів клімату всього технологічного процесу завдяки застосуванню алгоритмів самонавчання системи.
 • Повна технологічна функціональність (чого не може дати контролер будь-якої фірми зважаючи на особливості конструкції контролерів)
 • Максимально можлива економія енергоресурсів при повній підтримці технології вирощування.
 • Об'єднує в один диспетчерський центр віддалені виробництва (грибниці, компостне виробництво), що дає можливість одному оператору спостерігати і керувати всіма процесами.
 • Дає технологу оперативну можливість перевіряти і управляти з будь-якої точки (кабінету, диспетчерської, з дому і т.д.)
 • Сигналізація справності як виконавчих приводів так і самих охолоджувачів, нагрівачів, вентиляторів.
 • Автоматична відправка SMS повідомлень на мобільний телефон про стан клімату в камерах - за розкладом, і про справність або несправність обладнання - по виникненню події (дуже зручно і потрібно!)
 • Можливість монтажу Замовником